Jdi na obsah Jdi na menu
 


V neděli proběhnul na Dobré Vodě u Českých Budějovic poslední letošní domácí turnaj stolních hokejistů kategorie billiard – hockey. Turnaje se zúčastnili kromě domácích hráčů i zástupci z jiných míst republiky, např. z Prahy, Brna či Žďáru nad Sázavou, kteří přijeli získat body potřebné pro postup na čtvrtý Kvartální turnaj sezóny. Ten se uskuteční za čtrnáct dní v Ostravě a definitivně určí postupující ve všech kategoriích na letošní mistrovství České republiky.

 Dobrá Voda open se nesl v duchu mimořádného úspěchu pořádajícího oddílu – Stolní hokejové ligy WIP Reklama Dobrá Voda u Č.B. Jeho hráči v turnaji naprosto dominovali a výsledkem je pět zástupců jihočeského klubu v elitní výsledkové šestici. Do finále se probojovali dva historicky nejúspěšnější Jihočeši v tomto sportu Petr Honsa a Miloslav Mach. Vzhledem k tomu, že oba hráči se detailně znají, hrálo se poměrně opatrné utkání, které se rozhodovalo, jak už bývá v posledních kláních mezi těmito dvěma hráči zvykem, až v prodloužení. Více štěstí měl tentokráte Petr Honsa a získal tak celkový turnajový triumf.  Obrazek

 O třetí místo si to pro změnu rozdali Václav Zíka a Jiří Honsa, bratr vítěze turnaje. Jako favorit vstupoval do utkání o bronzovou příčku J. Honsa, pro kterého výrazně hovořil poměr vzájemných utkání, ovšem tentokrát si na pozorně bránícího soupeře nepřišel a po výhře 3:0 stanul na stupních vítězů Zíka.

 První pětici mohl doplnit ještě další hráč domácí WIP Reklamy Michal Cahák, který však těsně nestačil na Tomáše Vítámváse z BHL California Žďár nad Sázavou. Do první desítky se dále vešli 7. Vančura (Prague NHL), 8. Kabrdová (AP Žďár n. S. – zároveň vítězka kategorie žen), 9. Nedvěd (AP Žďár n. S.) a 10. Kyzlink (DS Brno).

Kategorii starších žáků vyhrál Martin Dunka z DDŠ Šindlovy Dvory, v mladších žácích se radoval z úspěchu David Vtípil z Tigers Žďár n. S.