Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. ligové kolo na 100%

29. 3. 2022

Po nevydařeném vstupu do ligové sezony měli dobrovodští borci na programu 2. kolo dlouhodobé soutěže, ke kterému cestovali až do vzdálené Břeclavi. I přes mírný nekomfort v podobě brzkého vstávání a dlouhé cestovní vzdálenosti a ve značně okleštěné sestavě, kdy chybělo hned několik klíčových hráčů, zaznamenali Jihočeši 100% bilanci, tedy 4 body.

V prvním zápase se utkal domácí B.O.S. TeamS.H.L. Brno. Brno vstoupilo do utkání poměrně dobře a ujalo se vedení (2:3). To bylo ovšem naposled, kdy se tak stalo. Druhá směna ještě dala naději na vyrovnané utkání, kdy to bylo (5:4) pro domácí, ale to byl konec nadějí na dobrý výsledek pro Brno. Ve zbylých směnách B.O.S. Team dokázal utkání kontrolovat a postupně navyšoval vedení na konečných a nelichotivých (13:7).

V druhém dějství trojutkání se utkali hostující týmy S.H.L. BrnoWIP Reklama Dobrá Voda. Dobrá Voda do utkání vstoupila poměrně jistými výkony a po třech směnách si vybudovala pohodlný náskok pěti bodů (3:8). Ovšem ve 4. kole dostalo utkání ještě zápletku, Brno ho ovládlo v poměru 4:1 a před poslední směnou byl tak stav poměrně otevřený (7:9). Tu však tým z Dobré Vody odehrál zkušeně a nedovolil obrat utkání, které nakonec skončilo v poměru (8:10).

Ve třetím utkání se domácím B.O.S. Team postavil celek z WIP Reklama Dobrá Voda. Předzápasová predikce předpovídala těžké a vyrovnané utkání. Dobrovodští však kvalitním a koncentrovaným výkonem po celý zápas došli ke zcela přesvědčivému vítězství, kdy od začátku měli herní převahu a navyšovali bodový rozdíl na konečných (5:16).

Největší podíl na úspěchu dobrovodského týmu měli bratři Honsové. Kromě tradičně konstantního bodového přísunu Petra Honsy těší především forma mladšího z bratří, Jiřího, který po individuálně nepříliš vydařené loňské sezóně zažívá výraznou obrodu a je opět lídrem o kterého se tým může opřít. Za zmínku stojí i výkon Adama Svobody, který se z obvyklé pozice náhradníka musel poprat s plnou porcí 10 zápasů a nutno říct, že tuto nelehkou úlohu zvládl na výbornou.

Sestava: Honsa P. Honsa Ji, Mach M., Svoboda, Zíka.

Další ligové kolo se odehraje 30.4. v Brně Bohunicích a soupeřmi Dobré Vody budou domácí Doudeen Team a Dragons Modřice.

Oficiální výsledkový servis na odkaze zde: První liga má za sebou třetinu soutěže