Jdi na obsah Jdi na menu
 


2014: Úspěšný rok dobrovodského šprtce

(mm)

      Velmi úspěšným se dá nazvat rok 2014 z pohledu jednoho z oddílů, sdruženého pod místním SK Dobrá Voda, oddílu stolního hokeje kategorie billiard-hockey. Místní tým, Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic, dosáhl ve všech soutěžích družstev, tzn. v celostátní první lize, Českomoravském poháru a dokonce i v Poháru mistrů evropských zemí medailových úspěchů a nechybělo mnoho a mohl se radovat dokonce i z vítězného hattricku.

      Ten se nepovedl jen díky drobnému zaškobrtnutí na zářijovém finálovém turnaji Českomoravského poháru. Nutno ovšem podotknout, že letošní ročník byl atypický i tím, že se testoval nový herní systém, který více nahrává možným překvapením na úkor favoritů. V Mostě sice nejprve naše částečně oslabená sestava s přehledem postoupila v sobotních semifinálových kláních, v neděli však po jedné porážce s budoucím vítězem ČMP, týmem Doudeen Brno, zakončila turnaj na stříbrných pozicích.

      Hlavní republikovou soutěží je ale zcela nepochybně nejvyšší celostátní a jediná dlouhodobá soutěž družstev – 1. liga.  Zde se našim dobrovodským reprezentantům povedlo obhájit mistrovský titul z předcházejícího ročníku a navíc za období dvou let vůbec nepoznali hořkost porážky. Vybojovali tak historicky již jubilejní desátý titul pro naši obec a samozřejmě i právo účasti v Poháru mistrů evropských zemí pro letošní rok (Senica 21.-23.8.).

      Milou povinností, jak již je naznačeno výše, která se váže k mistrovskému titulu, je i právo startu na turnaji nejlepších týmů Evropy. V loňském roce se uskutečnil závěrečný turnaj PMEZ ve švédském Lundu. Dobrovodský tým samozřejmě využil svého práva a odcestoval bojovat o možnost získání svého osmého poháru pro nejlepší tým Evropy. Jihočeští reprezentanti neponechali nic náhodě a i přes finanční náročnost cestovali v poměrně široké sestavě, což se nakonec ukázalo jako rozhodující faktor celého PMEZ. WIP Reklama Dobrá Voda coby favorit turnaje uspěl i na evropské scéně a nejen pro Dobrou Vodu, ale i pro celý český „šprtec“ vybojovala další cenný kov.

      Na skvělých výsledcích v uplynulém ročníku se nejvíce podíleli tito hráči klubu (dle abecedního pořadí): Martin Beneš, Jiří Honsa, Petr Honsa, Václav Honsa, Jan Mach, Miloslav Mach, Adam Svoboda, Jaroslav Špaček, Tomáš Vančura a Václav Zíka. Poděkování za kvalitní výkony a výborné výsledky však nepatří pouze hráčskému týmu, ale i partnerům oddílu, bez kterých by tým fungovat nemohl. Jsou jimi obec Dobrá Voda a dále firmy WIP Reklama spol. s r.o. a MONTO spol. s r.o. Na účasti mužstva na PMEZ se výrazně podílel i Jihočeský kraj.

dsc_2196.jpg

dsc_1035.jpg