Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobrá Voda podruhé stoprocentní

Na 4. kolo vyrazili dobrovodští borci opět do Prahy, kde se utkali s domácími Prague NHL a taktéž hostujícími BHK IQ Boskovice a společně tak započali druhou polovinu soutěže odvetnými zápasy.

Nejprve se u stolů v roli soupeřů sešli domácí Prague NHL a hostující Boskovice, Dobrá Voda se zhostila role rozhodců. Ačkoliv domácí již několikrát ukázali, že dokáží potrápit nejednoho favorita a vzepřít se roli outsidera, tento případ to nebyl. Zápas probíhal plně v režii hostů a skóre se zastavilo na stavu 5-13 z pohledu domácích. Boskovice si tak připsali na úvod další 2 body do tabulky.

Dobrá Voda tak v druhém kole nastoupila na rozjeté a v pohodě hrající Boskovice. A nutno podotknout, že nastoupila ve velkém stylu. V průběhu prvních dvou kol si vybudovala 6 bodový náskok, ve kterém soupeři nedovolila získat ani bod. Tento luxusní náskok po zbytek zápasu kontrolovala a udržovala na rozdíl pěti bodů, zápas tak skončil 12-7 pro dobrovodské a přinesl důležitý klid a pohodu na hokejky jihočechů.

Do posledního zápasu tedy šli dobrovodští proti domácím dobře naladěni. Dobrá Voda velmi rychle zahnala černé vzpomínky na poslední utkání, ve kterém se výsledkově protrápila k nečekané prohře. V lize však není slabých soupeřů. Zodpovědným výkonem od prvních minut utkání Dobrá Voda získala po dvou směnách mírný náskok, který v pohodě hrající hosté dokázali ještě významně navyšovat na konečných 17-5 a dali tak definitivně zapomenout na první letošní vzájemný zápas.

Dobrá Voda uhrála plný počet 4 bodů a opět se plnohodnotně přihlásila v boji o titul. Velkou měrou k tomu ve 4. kole přispěl Petr Honsa, který se stal hráčem kola s bilancí 8-1-1 a zároveň se dostal do vedení individuální "leaders" statistiky celé soutěže.

Nyní si dá soutěž družstev plánovanou pauzu a přihlásí se opět po prázdninách, konkrétně až 8. října.

Tabulka 1. ligy po 4. kole:

1.liga 2022