Jdi na obsah Jdi na menu
 


Double pro WIP Reklamu Dobrá Voda

12. 11. 2013

(mm)

      Dalšího skvělého úspěchu dosáhli o víkendu vyznavači stolního hokeje kategorie billiard-hockey z Dobré Vody u Českých Budějovic. Na programu byl totiž Českomoravský pohár družstev, do nějž se z jihočeských týmů zapojil nejen aktuálně úřadující mistr České republiky,  mužstvo WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic, ale i čerstvý vítěz druholigové skupiny Čechy tým B.H.C. Boršov nad Vltavou Mighty Pigs.

      Českomoravský pohár je konfrontací všech „šprtcových“ soutěží družstev a nejen těch, neboť do této soutěže se mohou přihlásit i družstva složená. Jedná se o dvoudenní akci, kdy první den se týmy utkají v předem rozlosovaných skupinách systémem každý s každým a vítězové těchto skupin pak postupují do nedělního pětičlenného finále. To se pak hraje stejným způsobem. Specifikem je také to, že soutěž je hrána podobně jako nižší republikové soutěže trojkovým způsobem (tři kola po třech zápasech) a ne pětkovým, jako např. první liga. To pak umožňuje častější překvapivé výsledky na úkor favoritů!

      Zatímco Boršov byl nalosován do vcelku hratelné skupiny, kde největším favoritem byli prvoligisté z Uherčic (dále pak THE Brno a Dream Team Brno), WIP Reklama se dostala do „skupiny smrti“, kde se dále potkala se Šprtmejkry Ostrava, Doudeen Team Brno, BHC Most a Fluke Kohoutovice. Úřadující mistři republiky z Dobré Vody, hrající tentokrát v sestavě Jiří Honsa, Petr Honsa, Miloslav Mach a Tomáš Vančura, však letošní sezónu hrají ve velké formě a tak si ani postup v ČMP mezi nejlepších pět týmů vzít nedali. WIP Reklama slavila postup po výsledcích: Kohoutovice 6:2, Doudeen 6:2, Most 4:3 a Ostrava 0:0. To Boršovu, který se představil v sestavě Martin Beneš, Jan Ludvík a Václav Zíka a jeho hráči tak neměli možnost střídání, se již tolik nedařilo a po smolných výsledcích Uherčice 4:5, THE Brno 4:5 a Dream Team 8:0 obsadili ve skupině až nepostupovou třetí příčku. Za zmínku stojí v této skupině i postup THE Brno díky lepšímu skóre na úkor favorita z Uherčic.

      Další velký triumf v soutěžích družstev dokonala WIP Reklama Dobrá Voda v nedělním finále. Na to je přijel navíc posílit i další hráč ze soupisky Jaroslav Špaček a Jihočeši po výsledcích Orel Boskovice 5:2, Dragons Brno 5:0, THE Brno 5:3 a Prague NHL 7:2 získali letošní „šprtcový double“. Ten se jim podařil naposledy ukořistit před jedenácti lety v roce 2002! Druhé místo berou Dragons Brno, třetí Orel Boskovice, čtvrté THE Brno a páté domácí Prague NHL.

2013-11-03-2490a.jpg

Zleva: Miloslav Mach, Jiří Honsa, Petr Honsa - nejlepší hráč ČMP, Jaroslav Špaček, Tomáš Vančura

      WIP Reklama svým vítězstvím pomohla do pohárové Evropy týmu Dragons Brno, neboť podle platných ustanovení může jeden klub startovat v jednom roce pouze v jedné mezinárodní soutěži. Vzhledem k tomu, že Dobrá Voda bude hrát v létě na finálovém turnaji Poháru mistrů evropských zemí ve Švédsku, do poháru WTHA (World table hockey association), který se uskuteční na jaře v Rusku, získal právo postupu druhý tým Českomoravského poháru.
 
      Podrobné výsledky ze stránek UHSH Brno.

 

Náhledy fotografií ze složky Českomoravský pohár družstev 2013