Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mach třetí na turnaji v Brně, nyní jde do finále 1.liga družstev

(mm)

      O víkendu se uskutečnil v Brně turnaj ve stolním hokeji kategorie billiard-hockey. Turnaje se zúčastnili i tři hráči Stolní hokejové ligy WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic. Zatímco Mach ještě potřeboval uhrát body, které by mu zaručili definitivní postup na listopadové mistrovství ČR jednotlivců, Zíka a Svoboda už pouze využili možnost rozehrát se před nadcházejícím posledním kolem 1. ligy družstev. Miloslav Mach nakonec obsadil skvělé třetí místo, Adam Svoboda byl sedmý a Václav Zíka pětadvacátý. V turnaji zvítězil Pavel Koloděj z Ostravy (Šprtmejkři)  před Miroslavem Škorpíkem z Dragons Brno.

      Vše ovšem směřuje k nadcházejícímu víkendu, kdy se současně na třech místech uzavře závěrečná kapitola letošního ročníku nejvyšší soutěže družstev. Po nevydařené loňské sezóně dobrovodských hráčů stolního hokeje, kdy tým WIP Reklamy obsadil v 1. lize až šestou příčku, bojují jihočeští hráči opět o titul.

      Toho naposledy dosáhli v roce 2009. V „stříbrných“  letech 2010 i 2011 je shodně o mistrovský pohár připravil v posledním kole tým Dragons Brno. V roce 2012 se jedinému jihočeskému zástupci v 1. lize šprtce příliš nedařilo, když ve velmi vyrovnané špičce několikrát došlo ke ztrátě bodů. Přesto oddíl WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic bojoval až do posledního kola o medaile. V posledním zápase loňské sezóny narazili dobrovodští hráči na pozdější mistry republiky, tým Šprtmejkrů Ostrava. Jakákoliv výhra Dobré Vody zaručovala Jihočechům bronzovou příčku, naopak jakákoliv ztráta bodů je z medailových pozic odsunovala. WIP Reklama však loni na hráče Ostravy nestačila a po prohře 5:6 klesla až na šestou pozici. V týmu tak panovalo po sezóně velké zklamání, ale i odhodlání do sezóny budoucí.

      O přestávce před novým ročníkem tak nelenilo ani vedení. Do prvoligového týmu se vrátil dlouholetý hráč Dobré Vody Josef Odradovec a dále byly přivedeny na hostování dvě posily. Tou nejvýraznější je Tomáš Vančura, několikanásobný mistr republiky i mistr Evropy, a také Jaroslav Špaček, dlouholetý prvoligový hráč s množstvím zkušeností. Oba hráči jsou v jihočeském klubu na ročním hostování s následnou opcí z pražského klubu Prague NHL. Nutno podotknout, že oba hráči byli vytipováni jako posily pro jihočeský celek nejen z hlediska výkonnostního, ale i z hlediska týmového a morálního.

 

img_4255a.jpg

 

Prvoligový tým WIP Reklamy - zleva nahoře: Josef Odradovec, Jiří Honsa, Miloslav Mach, Tomáš Vančura, Petr Honsa, dole: Jaroslav Špaček, Adam Svoboda, Václav Zíka

 

      Všechna opatření se v aktuální sezóně prozatím ukazují jako velmi povedená. Před posledním dvojutkáním, které je na pořadu právě tento víkend, vedou Dobrovodští  zcela suverénně prvoligovou tabulku bez jediné ztráty a s tříbodovým náskokem na druhý tým soutěže. Již nyní mají Jihočeši zajištěny minimálně stříbrné medaile a pakliže se jim podaří v alespoň jednom utkání z posledních dvou zvítězit, budou opět po čtyřech letech slavit titul mistrů republiky! Již devátý!
 

 

Náhledy fotografií ze složky Orel Cup 2013 Brno