Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tým Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic mistrem ČR

7. 12. 2017

(mm)

      O víkendu se konala v Brně závěrečná nadstavba nejvyšší soutěže stolních hokejistů kategorie billiard-hockey. Do tohoto závěrečného kola postoupily pouze tři nejlepší týmy z celoroční soutěže a při zachování uhraných bodů se ještě jednou utkaly mezi sebou systémem každý s každým. Před tímto závěrečným vyvrcholením 1. ligy byla situace v tabulce velmi vyrovnaná, což slibovalo napínavá klání až do úplného závěru. První Dragons Modřice měl 13 bodů, v těsném závěsu se dvanácti body byl druhý Doudeen Team Brno a třetí WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic.

      První zápas se odehrál mezi aktuálně druhým a třetím týmem v tabulce a překvapivě měl vcelku jednoznačný průběh. WIP Reklama po celou dobu udávala tempo utkání a výsledkem bylo přesvědčivé vítězství 12:6.

      Po tomto zápase nastalo opravdové finále ročníku, když se proti sobě postavila družstva Modřic a Dobré Vody.  Jakékoliv vítězství jednoho z týmů totiž znamenalo mistrovský titul. Po prvním kole si Jihočeši vypracovali tříbodový náskok, který sice ve druhém dějství udrželi, avšak po třetím kole bylo opět srovnáno a začínalo se v podstatě od začátku. Čtvrté kolo se povedlo lépe Moravanům, ovšem po dramatickém pátém kole byl znovu stav srovnán. Výsledek 10:10 tak znamenal jediné. K titulu mistrů ČR museli Dragons uhrát v závěrečném utkání s Doudeen Teamem alespoň remízu.

      Mezi oběma týmy z jihu Moravy ovšem panuje dlouhodobě veliká rivalita, na což spoléhali právě hráči Dobré Vody. Dragons sice vstupovali do utkání v roli favorita, ovšem Doudeen Team, který ještě bojoval o druhé místo, si na soupeře věřil. A věřil si, k velké libosti hráčů WIP Reklamy, oprávněně. Od prvního kola se borci Doudeen Teamu dostali do vedení, které si po celou dobu udržovali a výsledkem bylo jejich vítězství 13:8. Mohli se tak radovat ze stříbrných medailí a dobrovodská WIP Reklama mohla po roce opět začít oslavovat titul mistrů České republiky.

mistri_2017.jpg

Na fotce zleva: zadní řada – Miloslav Mach, Jan Ludvík, Zdeněk Bednář, Václav Zíka, vpředu – Adam Svoboda, Petr Honsa, Jiří Honsa, chybí Tomáš Fleišman.


      Na letošním titulu se podíleli tito hráči (abecední pořadí): Zdeněk Bednář, Tomáš Fleišman, Jiří Honsa, Petr Honsa, Jan Ludvík, Miloslav Mach, Adam Svoboda a Václav Zíka.  Pro dobrovodský tým je to za 24 let účasti v 1. lize již 12. titul mistrů ČR a WIP Reklama si tak stále drží pověst nejúspěšnějšího týmu současného šprtcového světa. Tu bude moci dále rozšířit v příštím roce na finálovém turnaji PMEZ, který se uskuteční poslední květnový týden v ruském Petrohradu.

      Kompletní výsledky, statistiky a závěrečná tabulka 1. ligy družstev najdete na stránkách UHSH Brno v této excelovské tabulce.