Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tým WIP Reklamy odlétá obhajovat PMEZ

20. 4. 2010

(mm)

      Ve čtvrtek brzy ráno odlétá z Mnichova výprava stolních hokejistů kategorie billiard – hockey do ruského Petrohradu, kde se o víkendu uskuteční finálový turnaj družstev o Pohár mistrů evropských zemí a otevřené mistrovství Ruska jednotlivců. 

      Z důvodu velkých finančních nákladů na cestu a pobyt, které zafinancovat klubu vypomohl mimo hlavního sponzora a domovské obce i Jihočeský kraj, se jedná spíše o torzo prvoligového celku. Do místa konání odlétají pouze čtyři čeští zástupci a to Petr Honsa, Miloslav Mach, Adam Svoboda a v roli zástupce v řídícím výboru WTHA (světová organizace stolního hokeje) i Jakub Hasil. Jihočeši letí obhajovat vítězství v PMEZ z loňského roku, kdy se finalový turnaj uskutečnil ve Švédsku. Přestože WIP Reklama se bude muset v bojích o evropský týmový trůn obejít bez možnosti střídání, kladou si její hráči opět ty nejvyšší cíle. Jihočeši by rádi uspěli nejen v Poháru mistrů a prodloužili tak vládu svého klubu v Evropě o další rok, ale za cíl si dali i přivezení poháru z Russian open. Zda se jim jejich ambice podaří naplnit, Vás budeme samozřejmě informovat.

Obrazek

      Tři ze čtyř účastníků MČR 2009 z jihočeské WIP Reklamy, Miloslav Mach, Adam Svoboda a Petr Honsa (aktuální vítěz TOP 8) odlétají ve čtvrtek hájit barvy svého klubu na PMEZ do Petrohradu. Čerstvý mistr Evropy Václav Zíka (na snímku vpravo) z důvodu studijních povinností do Ruska necestuje.