Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda - vítěz PMEZ 2009

21. 8. 2009
      Osm pohárů pro nejlepší hráče a tým stolního hokeje kategorie billiard - hockey z osmi možných přivezli na jih Čech hráči Stolní hokejové ligy WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic ze Švédska, kde se konal závěrečný turnaj PMEZ 2009 a otevřené mistrovství Švédska Scandinavian open 2009.

      Na poslední chvíli vypadl z rodinných důvodů ze sestavy Jihočechů Petr Chládek, účastník loňského úspěšného vystoupení na PMEZ v Petrohradě, a tak byl narychlo nahrazen klubovým kolegou Janem Machem. Konečná sestava pro "švédskou misi" tak měla následující podobu (viz. foto - zleva): Miloslav Mach, Jiří Honsa, Adam Svoboda, Petr Honsa, Martin Pařez, Václav Zíka a Jan Mach.

Obrazek


       Do závěrečného turnaje "Poháru mistrů" se probojovali kromě českého zástupce i vítězové ligových soutěží z Dánska a Švédska, týmy DBHF Aarhus a OTH Lund. Dle předpokladů však dánský klubový mistr ani jednomu z týmů přílišné komplikace nepřinesl a tak se největší bitva o evropský trůn odehrála v česko-švédském duchu. Podle evropských pravidel se hrají soutěže na mezinárodní scéně na tři kola po třech zápasech (nikoliv jako v české prvoligové soutěži na 5x5) a tak i šance pro papírově slabší týmy bývá o něco vyšší. Ve finálovém klání však celek z Dobré Vody u Českých Budějovic žádné překvapení nepřipustil. Přestože proti hráčům WIP Reklamy nastoupili takoví borci, jako Mencl, Eriksson, Mansson či mistr světa Eklund, obhájci titulu šampiónů PMEZ z let 2000 (Německo), 2001 a 2002 (Dánsko), 2007 (ČR) a 2008 (Rusko) si se švédským mistrem poradili poměrně s přehledem v poměru 6:2 po kolech 1:1, 2:1 a 3:0 a zkompletovali tak již druhý hattrick vítězství v této soutěži. Znovu tak dokázali, proč se mohou již od roku 2002 vyhřívat na prvním místě v tabulce úspěšnosti evropských klubů.

      Stejně jako vloni v Petrohradě, kde se konalo u příležitosti finále PMEZ i otevřené mistrovství Ruska, proběhlo i v Lundu při PMEZ otevřené mistrovství Švédska - Scandinavian open 2009. I zde však čeští hráči sebrali domácím všechny triumfy. Do finále se probojoval Martin Pařez (vítěz) a Miloslav Mach, třetí místo obsadil Petr Honsa (všichni WIP Reklama Dobrá Voda) po vítězství nad Daliborem Kyzlinkem (SHL Brno) a pátý byl Václav Zíka (Dobrá Voda). Až od šestého místa dále se začali řadit nejlepší hráči domácí reprezentace: 6.  Michael Eklund, 7. Joan Eriksson, 8. Karl Mencl. Převahu Čechů ještě dokonali v desítce nejlepších 9. Adam Svoboda (D. Voda) a 10. Jakub Hasil (Most). Pro upřesnění je třeba dodat, že z Jihočechů ještě bodovali na 11. místě Jan  Mach a 13. Jiří Honsa.

Obrazek


      Spravení chuti pro domácí švédské hráče nepřinesl ani závěrečný, regionální turnaj, který se odehrál v poslední den švédských her a na kterém hrálo již méně účastníků. Turnaj nesl název podle oblasti, ve které se město Lund nachází (oblast Scane) - Scanian open. Tak, jak jsou podobné názvy obou turnajů jednotlivců, bylo podobné i obsazení elitní desítky. Přemožitele opět nenašel Martin Pařez, kterého PMEZ zastihl v opravdu skvělé formě. Ve finále zdolal tentokrát Jiřího Honsu. Radost pořadatelů nad alespoň jedním třetím místem pokazil Miloslav Mach, který v boji o bronz udolal Karla Mencla. Další pořadí: 5. Dalibor Kyzlink, 6. Václav Zíka, 7. Adam Svoboda, 8. Jimi Mansson, 9. Petr Honsa, 10. Matti Mansson.

Obrazek


      Za rok se koná závěrečný turnaj Poháru mistrů evropských zemí v polské Wodzislawi a nejlépe mají k účasti na tomto klání nakročeno z České republiky opět hráči dobrovodské WIP Reklamy, kteří aktuálně drží vedení i v prvoligové tabulce.

      Podrobné výsledky najdete zde.
 

Náhledy fotografií ze složky PMEZ, Scandinavian Open 2009