Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda – vítěz PMEZ 2010

3. 5. 2010

(mm)

      Ve dnech 22. – 26.4. 2010 se zúčastnila Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic finále PMEZ družstev a Russia open 2010 jednotlivců ve stolním hokeji kategorie billiard-hockey. Finále proběhlo v ruském Saint Petersburgu a Českou republiku zde reprezentovali 4 hráči.

      Z dobrovodského týmu byli nuceni díky nemalým finančním nákladům, zapříčiněné především nutností letecké přepravy, cestovat nakonec pouze tři hráči – Miloslav Mach, Petr Honsa a Adam Svoboda. Na mezinárodní úrovni totiž tvoří základ týmu právě pouze 3 hráči, oproti českým domácích soutěžím, kde tým tvoří hráčů 5. Jihočeši obhajovali zlato z loňského finále PMEZ ve Švédsku a opět si kladli jen ty nejvyšší cíle.

      Jako čtvrtý velvyslanec Česka cestoval do místa konání český zástupce ve světové organizaci stolního hokeje WTHA Jakub Hasil, který jel zároveň i kontrolovat připravenost ruské federace stolního hokeje na evropský šampionát, který má Rusko pořádat v roce 2011.

      I ve značně „ostrouhané“ sestavě česká výprava svůj cíl naprosto splnila. Nejprve se Češi blýskli v otevřeném mistrovství Ruska Russia open. Zde se mezi takřka pěti desítkami hráčů stal vítězem Miloslav Mach, před Jakubem Hasilem, Petrem Honsou a Adamem Svobodou a teprve od pátého místa dále se postupně řadili domácí borci. Druhý den pak Jihočeši nezaváhali ani v soutěži družstev a stali se již po sedmé za posledních jedenáct let držiteli nejcennějšího poháru pro nejlepší tým Evropy.

 

Obrazek

Zástupci klubu WIP Reklama v Rusku (zleva): Petr Honsa, Miloslav Mach a Adam Svoboda
       Jihočeši poměřili své síly s ruskými protějšky i v ostatních disciplínách stolních hokejů. Zatímco v kategorii air – hockey  Češi na ruské borce recept nenašli a vesměs se poroučeli maximálně v semifinále, v kategorii táhlového hokeje chemoplast opět dominovali a znovu brali, v pořadí Petr Honsa, Miloslav Mach, Adam Svoboda a Jakub Hasil, všechny vedoucí pozice.

      Na účasti jihočeských hráčů se kromě hlavního sponzora klubu firmy WIP Reklama České Budějovice a domovské obce Dobrá Voda u Českých Budějovic podílel i Jihočeský kraj.

      Výsledky "ruské anabáze" naleznete zde (Word).

 

 

Náhledy fotografií ze složky PMEZ, Russia Open 2010