Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda se chystá na vstup do další prvoligové sezóny

4. 3. 2019

(mm)

      Do již 27. prvoligové sezóny se chystají o víkendu vstoupit hráči stolního hokeje kategorie billiard-hockey z Dobré Vody u Českých Budějovic.

      Nutno ovšem podotknout, že rok 2019 se stal už ve svém počátku velkým milníkem v dějinách českého „šprtce“. Po završení sezóny 2018 plánovaně odstoupil na Valné hromadě z důvodu vysokého věku z funkce generálního sekretáře Českého svazu Billiard-Hockey dlouholetý šéf Dalibor Kyzlink. Kyzlink byl šéfem svazu od jeho oficiálního ustanovení v roce 1991 a mimo toho, že byl a stále zůstává vynikajícím hráčem, je především jeho zásluhou celkový rozvoj stolního hokeje kategorie biliard-hockey až do stavu, v jakém se nachází dnes.  Nebavíme se přitom pouze o České republice, ale výraznou měrou se zasloužil o propagaci tohoto „malého sportu“ i mimo naši vlast. Nejlepším důkazem je pro toto tvrzení  jeho označení, které mu přisoudili skandinávští vyznavači stolního hokeje a které se v zahraničí ihned uchytilo. Přezdívá se mu „Otec Šprtec“.

      Český svaz Billiard-Hockey sídlil od svých prvopočátků v jihomoravské metropoli Brnu. Od roku 2019 však se změnou na pozici šéfa svazu, kterým se stal po novu Jaromír Foltýn jun., změnilo i sídlo svazu, které se přestěhovalo do Prahy. Do tříčlenného řídícího výboru byli mimo Foltýna zvoleni i další dva členové prvoligových družstev. Z Prague NHL to je Michal Smolík a za dobrovodskou WIP Reklamu Patrik Juchelka.

      Vraťme se ale zpátky k zahájení nejvyšší domácí soutěže. Na základě žádosti soupeřů Dobré Vody z Boskovic bylo první kolo přesunuto až na květnový termín a tak WIP Reklama se zapojuje do soutěže netradičně až začátkem března, 2. kolem. V tom se v sobotu představí v Praze, na domácích stolech Prague NHL. Třetím soupeřem jim bude Doudeen Team Brno.

      Jihočeši by se měli představit v nejsilnějším možném složení – Bednář, Honsa Jiří, Honsa Petr, Juchelka, Ludvík, Mach, Svoboda a Zíka. Otazník visí pouze nad účastí Fleišmana, který je po operaci ruky. Připomeňme, že WIP Reklama Dobrá Voda bude v letošním ročníku obhajovat mistrovský titul a na květnovém finále PMEZ i titul z poháru mistrů.

_20181110_195130.jpg