Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda bude bojovat v nadstavbě o titul

7. 11. 2017

(mm)

      Poslední kolo základní části nejvyšší soutěže stolních hokejistů kategorie billiard-hockey přineslo rozšifrování tajenky, která tři mužstva postoupí do nadstavby a budou bojovat o titul mistrů ČR. Jistotu postupu už měli brněnští Dragons, o další dvě místa bojovaly ještě čtyři týmy. Vzhledem k tomu, že do nadstavby si týmy přinášejí svůj bodový zisk posbíraný během celého ročníku, měli Dragoni, kteří doposud nepoznali v soutěži hořkost porážky, i nejlepší výchozí pozici k zisku mistrovského titulu. V posledním kole se však děly věci.

      Do Dobré Vody, která byla jedním z pořadatelů posledních trojutkání, se nepodařilo dojet včas kompletnímu týmu Orlů z Boskovic, když jedno vozidlo se po cestě opozdilo. Podle platných pravidel tak Boskovičtí museli odehrát, po uplynutí 15-ti minutové čekací doby, své utkání v tom počtu, v jakém byli přítomni.  Znamená to tedy, že do každého kola nastupovali Orli s výsledkem -1, což se v konečném stavu samozřejmě projevilo a podlehli domácí WIP Reklamě 9:13. Ani druhý ze soupeřů, tým SHL Brno nepřijel na jih Čech kompletní a také měl po celý den na soupisce pouze čtyři hráče. Nutno podotknout, že to pro domácí Dobrou Vodu bylo štěstí, neboť i ona hrála značně oslabena, když z různých důvodů nemohli na poslední chvíli do utkání nastoupit Miloslav Mach, Tomáš Fleišman a Jan Ludvík. Pětice statečných, Petr Honsa, Jiří Honsa, Zdeněk Bednář, Adam Svoboda a navrátilec Václav Zíka, tak vybojovala i druhé vítězství 12:11, které tým úřadujících mistrů ČR z Dobré Vody posunul do finálové nadstavby. Vyvstalá situace bude mít jistě ještě dohru na "porepublikové" Valné hromadě.

      Velmi zajímavé věci se ovšem děly i v Ostravě. Zde místní Šprtmejkři hostili Doudeen Team Brno a Dragons Modřice. Chtěl-li Doudeen Team postoupit do prvoligového finále, musel oba týmy bezpodmínečně porazit. Naopak Dragoni měli velikou možnost udělat pomocí dvou výher výrazný krok směrem k letošnímu titulu. Zásadně proti byl však především hráč kola, Jakub Martinčič z Doudeen Teamu Brno, který režíroval těsné výhry jak nad Dragons 8:7, tak nad Šprtmejkry 7:6. Závěrečná remíza mezi domácí Ostravou a Modřicemi tak předznamenala velikou bitvu v nadstavbové části 1. ligy.

      Hrálo se i v Praze, kde se střetly týmy na 7.-9. pozici. Zde se nejvíce zadařilo hráčům Mostu, naopak stále se lepšící nováček soutěže, tým Gunners Břeclav, se po dvou těsných prohrách bodového zisku v soutěži nedočkal.

      Výsledky závěrečného kola: Boskovice – Dobrá Voda 9:13, SHL Brno – D. Voda 11:12, Boskovice – Brno 12:8, Modřice – Doudeen 7:8, Ostrava – Doudeen 6:7, Ostrava – Modřice 8:8, Břeclav – Prague 7:10, Most – Prague 16:4, Břeclav – Most 6:8.
tabbefore.jpg

vaclav_zika.jpg

Foto: Po více jak roční pauze, zapříčiněné prací v zahraničí, se po krátkém tréninku vrátil do prvoligové sestavy Dobré Vody Václav Zíka a výrazně se hned podílel na postupu WIP Reklamy do nadstavby soutěže.