Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda excelovala v PMEZ v Rusku

(mm)

      Právě v těchto dnech se vrátil z veleúspěšné mise v ruském Petrohradě jihočeský tým stolních hokejistů kategorie billiard-hockey Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic. Náš úřadující mistr ČR se tam zúčastnil závěrečného turnaje Poháru mistrů evropských zemí a také otevřeného mistrovství Ruska – Russian open.

      Dobrá Voda, která se již před odjezdem mohla chlubit deseti tituly z této nejprestižnější klubové soutěže, odlétala do Ruska opět v roli největšího favorita a toto očekávání beze zbytku naplnila. A to i přesto, že do Petrohradu nemohl z ekonomických důvodů odcestovat kompletní  tým a  jihočeští hráči tak museli k zajištění účasti sáhnout částečně i do svých kapes. Při neúčasti jednoho z největších konkurentů, švédského mistra ÖTH Lund, byli největší překážkou českých reprezentantů hráči ruských celků. Navíc byly oproti běžným zvyklostem (vítěz domácí soutěže + volná karta  pro pořadatele), po udělení souhlasu direktoriátu, vpuštěni do soutěže hned tři.

      Dle předpokladů se také po odehraných předkolech se slabšími týmy z Polska, Rakouska,  Maďarska a Ukrajiny dostaly do hlavního turnaje právě mimo českého mistra všechny tři ruská družstva. Tým WIP Reklamy ovšem ani tak nenašel v PMEZ přemožitele. Se všemi týmy navíc vybojoval největší možné vítězství v poměru 6:0 a domácí celky tak odsoudil pouze do boje o další dvě medailové pozice. Stříbrné  místo nakonec vybojoval tým s velmi zajímavým názvem, SBHT Leningrad, bronzovou pozici obsadila Maska St. Petersburg a nevděčná "bramborová" medaile zbyla na tým Plemaya SH. Naopak tým Stolní hokejové ligy WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic vybojoval již jedenáctý titul v Poháru mistrů evropských zemí a stále si tak suverénně drží pozici historicky nejlepšího evropského celku stolního hokeje. Seznam vítězství Jihočechů v PMEZ: rok 2000 – Německo (Marienberg) , 2001 - Dánsko (Maarslet), 2002 - Dánsko (Maarslet), 2007 – Česká republika (Brno), 2008 – Rusko (St. Petersburg), 2009 – Švédsko (Lund), 2010 -  Rusko (St. Petersburg), 2014 - Švédsko (Lund), 2015 - Rusko (St. Petersburg), 2017 - Česká republika (Brno), 2018 - Rusko (St. Petersburg).

dsc_1965.jpg

      Čeští hráči se v Petrohradu také tradičně zúčastnili i otevřeného mistrovství  Ruska jednotlivců – Russian open 2018. Nutno podotknout, že příliš prostoru v elitní bodované desítce svým hostitelům také neposkytli. Obrovským triumfem dobrovodské WIP Reklamy tak skončil i tento turnaj. Jihočeši obsadili v pořadí Petr Honsa, Václav Zíka, Miloslav Mach, Patrik Juchelka, Adam Svoboda a Jan Ludvík prvních šest míst v konečném pořadí, navíc úspěch České republiky podtrhli ještě 8. a 9. místem Jan Matuščin, resp. Jakub Hasil (oba z Mostu). Na domácí tak zbyla v první desítce pouze 7. příčka, kterou obsadil Igor Bakhmet a desáté místo v podobě Artema Yumasheva.

dsc_1979--2-.jpg

      Oproti českým zvyklostem byl v Rusku v rámci sportovního klání opět i bohatý doprovodný program. Naši zástupci tak měli možnost shlédnout v rámci svého turné například pěvecké vystoupení popového zpěváka Ruslana Pasechnika, či vystoupení dívčí skupiny zabývající se bubnováním.

 

Náhledy fotografií ze složky PMEZ Rusko 2018