Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda krůček od titulu

(mm)

      O víkendu proběhlo na třech místech republiky, v Dobré Vodě u Českých Budějovic, v Boskovicích a v Praze, další kolo nejvyšší soutěže družstev stolních hokejistů kategorie billiard-hockey. Jednalo se o poslední kolo základní části, které určilo tři postupující družstva do závěrečného finále.

      Novinkou letošního ročníku 1. ligy šprtce se totiž stala jakási nadstavba, kdy po odehrání všech zápasů dle základního rozlosování se utkají ještě jednou mezi sebou první tři družstva a to na půdě nejlépe umístěného celku. Body získané z těchto klání se pak přičtou do stávající tabulky.

      A právě o postup mezi nejlepší tři celky a výhodu domácího prostředí v závěrečném kole se vedly nejurputnější souboje. V Dobré Vodě u Českých Budějovic se představili hráči SHL Exmost Brno a BHC Dragons Modřice. Nutno konstatovat, že všechny tři celky si dělaly ambice na postup do závěrečných bojů, stejně jako na dálku bojující Boskovice s týmem Doudeen Brno. První zápas na jihu Čech se odehrál dle rozlosování mezi oběma hostujícími mužstvy a po výhře brněnského celku bylo jasné, že „Dragouni“ to budou mít s postupem velice složité. Po druhém prohraném zápase s domácí WIP Reklamou bylo v podstatě o postupujících jasno a tak se boj mohl soustředit o nejlepší výchozí pozici pro zisk mistrovského titulu.

img_20160522_212021.jpg

Foto zleva: Jiří Honsa, Fleišman, Bednář, Mach, Petr Honsa, Svoboda. Chybí Ludvík.

      V závěrečném utkání se tak čekal lítý souboj mezi domácími dobrovodskými hráči a brněnským Exmostem, který loni poslal Jihočechy v závěrečném kole mimo medailové pozice. Právě tyto dva týmy byly největšími aspiranty na letošní republikový titul. Rozehraná WIP Reklama Dobrá Voda, hrající v sestavě Bednář, Fleišman, Jiří Honsa, Petr Honsa, Ludvík, Mach, Svoboda, však žádné drama nepřipustila a po třetím kole (hraje se na pět kol po pěti zápasech) za stavu 10:1 bylo o osudu utkání rozhodnuto. Brnu se sice ještě do konce utkání podařilo výsledek korigovat, nic to však nemění na tom, že WIP Reklamě stačí v nadstavbové části uhrát k jedenáctému titulu mistrů republiky jediný bod.

      Výsledky: Exmost Brno – Dragons 11:5, D. Voda – Dragons 10:8, D. Voda – Exmost 12:7, Boskovice – Doudeen 7:12, Boskovice – Uherčice 18:5, Uherčice – Doudeen 3:19, Prague – Most 10:9, Most – Stochov 10:10, Prague – Stochov 13:8.

      Tabulka:

tabulka_09_2016.jpg