Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda má 8. titul na dosah

17. 9. 2009
      O víkendu proběhlo závěrečné kolo základní části celostátní 1. ligy družstev stolních hokejistů kategorie billiard – hockey. Jediný jihočeský zástupce v nejvyšší soutěži, tým Stolní hokejové ligy WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic, hostil na vlastních stolech dva vážné konkurenty v boji o mistrovský titul, Bizony Uherčice a brněnské Dragons.

      Jihočeši nutně potřebovali uhrát před jednokolovou nadstavbou alespoň jedno domácí vítězství a to proto, aby si zajistili domácí prostředí pro závěrečné boje. V posledním kole se totiž utkají na půdě nejlepšího při zachování bodového zisku ze základní části trojice týmů na 1. až 3., 4. až 6. a 7. až 9. místě o konečné umístění, přičemž tým z nižší skupiny již nemůže předstihnout žádný tým z vyšší skupiny. V praxi to znamená, že mužstvu WIP Reklamy stačí k titulu uhrát v závěrečném trojutkání dva body a neprohrát s Ostravou o více než tři body (v prvním vzájemném utkání zvítězila Dobrá Voda 11:7) a nebo i pouhý jeden bod za  remízu s Ostravou.

      Víkendová utkání na dobrovodských stolech slibovala velká dramata, což se i v prvním utkání domácích s týmem Dragons Brno bezezbytku potvrdilo. Domácí borci, hrající v okleštěné sestavě (Jiří Honsa, Petr Honsa, Miloslav Mach, Martin Pařez a Václav Zíka) až do třetího kola tahali za kratší konec a výsledkem byl průběžný stav 3:6. Od čtvrtého kola však dobrovodští zaveleli k velkému obratu, když nejprve stav srovnali na 6:6 a v závěrečné sadě po výsledku 5:0 navýšili na konečných 11:6. Obrovskou pohodu, která se pak přenesla na hokejkách domácích hráčů i do dalšího utkání, odnesli uherčičtí Bizoni, kterým Jihočeši nedali po celé utkání jakoukoliv naději a zvítězili jasným výsledkem 15:7.

      Za měsíc se tak v Dobré Vodě znovu představí družstvo Bizoni Uherčice, které ovšem přicestuje již bez nároku na mistrovský titul. Do boje o něj však bude chtít zajisté promluvit ještě druhý tým, který se na jihu představí a to mužstvo Šprtmejkři Ostrava. WIP Reklama Dobrá Voda má však jiné plány, neboť její hráči by 17.10. rádi oslavili již 8. domácí titul a opět si tak zajistili účast v prestižní lize mistrů!