Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda opět po roce mistrem ČR

19. 11. 2018

(mm)

      Letos se poprvé v historii nejvyšší soutěže stolních hokejistů kategorie billiard-hockey událo něco, o co se snaží všechny týmy, které kdy vyhrály mistrovský titul už bezmála třicet let. A sice dvakrát za sebou titul obhájit a docílit tak mistrovského hattricku. Tento týden se o přepsání historických tabulek postaral jediný jihočeský zástupce v 1. lize – Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic.

      Hráči Dobré Vody dotáhli v posledním kole v Mostě do konce úspěšně rozjetou sezónu a po vítězstvích nad Boskovicemi v poměru 13:7 a Břeclaví 15:6 se stali po letech 2016 a 2017 mistry České republiky i pro rok 2018. Po 25. ročníku, kdy je Dobrá Voda bez přestávky pravidelným účastníkem 1. ligy, tak Jihočeši docílili již celkově 13. titulu. O letošní triumf se zasloužili tito hráči (dle abecedního pořadí): Zdeněk Bednář, Tomáš Fleišman, Jiří Honsa, Petr Honsa, Patrik Juchelka, Jan Ludvík, Miloslav Mach,  Adam Svoboda a Václav Zíka. Hned čtyři hráči z prvoligové soupisky WIP Reklamy se navíc probojovali do TOP 10 Leader trophy pro nejlepšího hráče první ligy. Celkovým vítězem se stal Petr Honsa před Patrikem Juchelkou, sedmý byl Miloslav Mach a devátý Jiří Honsa.

_20181110_144157.jpg

Na fotce nahoře zleva: Patrik Juchelka, Honsa Jiří, Honsa Petr, Zdeněk Bednář, dole zleva Adam Svoboda, Miloslav Mach, Václav Zíka, chybí Tomáš Fleišman a Jan Ludvík.

      WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic tak v letošní sezóně zvítězila naprosto ve všech vrcholných soutěžích družstev, čímž se postarala o další zápis do historických tabulek stolního hokeje. Dobrovodští hráči nejprve v květnu vybojovali primát na závěrečném turnaji PMEZ v ruském Petrohradě, v červnu si došli pro vítězství v Českomoravském poháru družstev a nyní dotáhli i své tažení prvoligovou soutěží.

      V příštím roce si tak Jihočeši budou moci zvolit, ve které soutěži budou Českou republiku reprezentovat. Na výběr budou mít opět účast v Poháru mistrů evropských zemí, která je určena pro vítěze evropských elitních soutěží a nebo účast v Poháru WTHA (World table hockey association – mezinárodní unie stolního hokeje), která je určena pro vítěze národních pohárů. Dle platných pravidel však může jeden tým startovat pouze v jedné z výšeuvedených soutěží. Vedení dobrovodského klubu tak bude mít do konce roku o čem přemýšlet.

      Výsledky všech odehraných kol a konečnou tabulku naleznete zde na stránkách UHSH Brno.

 

Náhledy fotografií ze složky Mistři ligy 2018