Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda přidala osmý štítek na Pohár mistrů evropských zemí

Lund, Švédsko (has,mm)

      Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic se vrací na vrchol. Historicky nejúspěšnější billiard-hockeyový tým loni po tříleté odmlce získal znovu mistrovský titul a zajistil si účast v Poháru mistrů evropských zemí. Na jeho finálovou část vyrazil do švédského Lundu a díky podpoře sponzorů i Jihočeského kraje mohl k finále nastoupit takřka v kompletní sestavě. Na sever Evropy se Jihočeši vypravili v sestavě Petr Honsa, Václav Honsa, Jan Mach, Miloslav Mach, Adam Svoboda, Jaroslav Špaček a Tomáš Vančura (chyběli pouze Jiří Honsa a Václav Zíka). Právě šíře kádru se, po prvním jasně vyhraném duelu s LHSK v poměru 6:0,  ukázala jako rozhodující v závěrečném zápase proti domácímu Lundu BHC. Vyrovnaný souboj strhnul český mistr na svou stranu až ve třetí směně, kterou vyhrál 3:0, celý zápas 5:2 a na trofej pro vítěze PMEZ tak přidal již osmý štítek se jménem dobrovodského klubu.

dsc_2204.jpg

Vítězové PMEZ 2014 - zleva Václav Honsa, Jan Mach, Adam Svoboda, Miloslav Mach, Petr Honsa, Tomáš Vančura a Jaroslav Špaček

 

      Součástí programu finále PMEZ byl i turnaj jednotlivců, tradiční Scandinavian Open, dříve zvaný také Öresund Cup. V jeho hodně kvalitním, i když – jak je bohužel v posledních letech ve Švédsku zvykem – nepříliš početném startovním poli se prosadili dobrovodští na první čtyři místa. Zvítězil Tomáš Vančura, před Adamem Svobodou a Petrem Honsou. Nevděčná čtvrtá příčka pak připadla na Miloslava Macha. Až pátou pozici přepustili čeští borci nejlepšímu švédskému hráči Stenu Svenssonovi. Malinko za očekáváním skončil bývalý úřadující mistr světa Mikael Eklund, který obsadil devátou pozici. Ostatní umístění českých hráčů: 6. Jaroslav Špaček, 7. Jakub Hasil, 14. Jan Mach a 16. Václav Honsa. Protože se ale Jihočeši soustředí hlavně na domácí soutěže, v průběžném pořadí WTHA Tour nefigurují příliš vysoko. Zato českou ligu mají rozehranou výborně. Neztratili ani bod a v podzimní části sezóny je čeká rozhodující zápas o mistrovský titul proti ostravským Šprtmejkrům.

      Ve WTHA Tour je po Scandinavian Open klasifikováno 271 hráčů a hráček z deseti zemí a Češi vedou ve třech ze čtyř vypsaných kategorií. Poslední díl napíše letošní Tour v říjnu ve slovenské Senici. Slovakia Open bude doplněn týmovým turnajem Schools Challenger, žákovskou obdobou PMEZ.
 

img_7207.jpg

Vítězné trio Scandinavian Open - zleva Adam Svoboda (2.), Tomáš Vančura (1.) a Petr Honsa (3.)

 

img_7113.jpg

Soustředěný pozdější vítěz Scandinavian Open Tomáš Vančura

 

Náhledy fotografií ze složky PMEZ 2014 ve Švédsku