Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda stále bez ztráty

(mm)

      O víkendu, téměř v den 23. výročí založení dobrovodského klubu stolního hokeje kategorie billiard-hockey, se vydali bojovat borci WIP Reklamy o další ligové body do Stochova u Kladna. Ve stochovské sokolovně se kromě domácích hráčů představilo v klasickém trojutkání i mužstvo BHC Dragons Brno, čerstvý vítěz letošního poháru WTHA.

      Dle rozlosování připadla na Jihočechy v úvodním kole pouze role rozhodčích, což v situaci, kdy hráči Dobré Vody odcestovali k utkání pouze v pěti, bez možnosti střídat, byl vzhledem k parnému "letnímu" dni náročný začátek. Utkání to bylo i díky absenci několika hráčů Dragons velmi vyrovnané a vyrovnaný byl i konečný výsledek. Z vítězství se díky silné koncovce nakonec radovali přece jen brněnští borci a to v poměru 9 : 10.

      Ve druhém kole pak nastoupila Dobrá Voda proti domácím, kteří byli rozehraní, ale i díky nezvládnutému konci předešlého utkání i lehce deprimovaní. Již první směna zápasu (4:0) ukázala, jakým směrem se utkání bude vyvíjet a ve stejném duchu pokračoval i další průběh utkání. WIP Reklama nedala domácím hráčům příliš prostoru pro získání dílčích bodů a výsledkem tak bylo jisté vítězství 17:3.

      Na závěr hracího dne pak čekal Jihočechy papírově výrazně silnější soupeř z Brna. Dragons dlouhodobě táhnou reprezentanti ČR, čerství mistři Evropy, Jaroslav Frankl a Miroslav Škorpík, doplnění o celou řadu zkušených a první ligou protřelých borců. Totéž lze však říci i o hráčích WIP Reklamy. Všech pět borců, kteří se ve Stochově představili, dokonce zažili dříve či později pocit úřadujícího mistra Evropy a to už o složení mužstva leccos napovídá. Zápas byl tři směny poměrně vyrovnaný, ale závěr patřil opět Dobré Vodě. Konečný stav zápasu 12:8 drží Jihočechům obrovskou naději na obhájení titulu mistrů ČR.

      V dalším kole, které přijde na řadu až po letních prázdninách, v sobotu 11. října 2014, čeká dobrovodský tým pravděpodobně nejdůležitější utkání roku, když se v něm utká s dosud také neporaženým mužstvem Šptmejkrů Ostrava a domácími Boskovicemi.

      Ještě před tím, v první polovině srpna, však bude WIP Reklama Dobrá Voda startovat na závěrečném turnaji Poháru mistrů evropských zemí ve Švédsku.

      Kompletní výsledky 5. kola 1. ligy na stránkách UHSH Brno. 

 

Náhledy fotografií ze složky 1. liga - Stochov u Kladna