Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda stále v čele 1. ligy šprtce

(tv / mm)

      Po letní pauze se prvoligové otáčky stolních hokejistů kategorie billiard-hockey znovu roztočily naplno svým 6. a zároveň předposledním kolem! V něm hostili dobrovodští hráči na domácím kolbišti další dva zajímavé celky – Prague NHL, z níž v současnosti hostují Jaroslav Špaček s Tomášem Vančurou právě v celku WIP Reklamy a pak soupeře z nejkvalitnějších – poslední mistry České republiky, ostravské Šprtmejkry. A právě utkáním domácího celku s obhájci titulu začalo zostra toto trojutkání.

      Kdo víc by si měl dělat zálusk na bodové oloupení dosud jediného klubu bez ztráty kytičky než úřadující mistři republiky! Navíc vzhledem ke třem porážkám Ostravy a vyrovnané tabulce to byla pro Severomoravany zřejmě poslední šance na oživení nadějí vstříc medailovému umístění v letošním ročníku soutěže družstev. Nejsilnější sestavy na obou stranách a souboj pevné ostravské defenzívy proti dobrovodské ofenzivě, to bylo už dopředu známé motto tohoto klání. A tyto předpoklady se také bezezbytku naplnily.

      První kolo se neslo v opatrnějším duchu a bylo čistě remízové, když v pěti utkáních padlo pouhých 8 branek! Domácí se ale v dalším dějství probojovali do slibného dvoubodového vedení, jež ale v kolem třetím Šprtmejkři zdárně smazali a začínalo se od nuly. Čtvrté kolo, kde platí nepsaná pravda, že bývá rozhodující, zvládli lépe opět domácí a probití ostravských obran konečně nabylo reálných důsledků v podobě jednobodového vedení. V matematice tabulky ale i potenciální remíza dávala Dobré Vodě silné naděje na dobití úspěšné mise do posledního kola. S  vědomím této výhody WIP Reklama zvládla úspěšně i kolo poslední a dosud nejvyrovnanější zápas sezóny vyhrála 10:7. Dobrá Voda nastoupila v sestavě (dle abecedního pořadí) Jiří Honsa, Petr Honsa, Miloslav Mach, Adam Svoboda, Jaroslav Špaček, Tomáš Vančura, Václav Zíka.

      Po náročném utkání následovaly zápasy obou celků s pražským klubem, nabírajícím v omlazené sestavě nové prvoligové zkušenosti. Především díky tomu si s Prague NHL nejdříve poradila hladce Ostrava 15:4 a následně i Dobrá Voda, která nějaké bodíky ještě přidala a završila hrací den dalším vítězstvím.

      Z ostatních zápasů zajímaly Jihočechy zvláště zápasy Doudeenteamu Brno, kteří nakonec ztratili 1 bod za remízu s Uherčicemi a okupují druhé místo tabulky s tříbodovou ztrátou na zatím 100% Dobrou Vodu. V závěsu je SHL Brno s dvěma porážkami, ostatní již mají větší ztrátu. Poslední kolo bude v pravdě finálové. Právě brněnský Doudeenteam hostí Dobrou Vodu a silné Dragons Brno.

      Dokáží dovést hráči Dobré Vody letošní prvoligovou cestu ke kýženému úspěchu a po třech letech znovu vybojovat pro jižní Čechy titul?! Tajenka celého ročníku bude rozluštěna už 19. října.

      Výsledky 6.kola: D. Voda – Šprtmejkři 10:7, Prague NHL – Šprtmejkři 4:15, Prague – D. Voda 4:19, Boskovice – Doudeen 6:11, Uherčice – Boskovice 6:16, Uherčice – Doudeen 9:9, Žďár – Stochov/Pečky 5:11, Stochov/Pečky – SHL Brno 4:14, Žďár – SHL Brno 8:12.
 

      Podrobnosti a statistiky najdete v tomto souboru ze stránek UHSH Brno.

 

Náhledy fotografií ze složky 1. liga na Dobré Vodě