Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda stále vévodí 1. lize

(mm)

      O víkendu se po téměř dvouměsíčních prázdninách opět naplno rozběhly soutěže stolních hokejistů kategorie billiard – hockey. Že se jednalo o pořádně ostrý start dokládá to, že hned první akcí bylo páté kolo nejvyšší soutěže družstev – 1. ligy.

      Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic, lídr soutěže, cestovala ke dvěma utkáním do Mostu, kde se kromě domácího týmu, který se pohybuje u dna prvoligové tabulky, utkala i s týmem Doudeen Team Brno. Ten přijel do Mostu s jasným cílem, a to udržet se i pro závěrečné kolo, ve kterém však už Jihomoravané nehrají, ve hře o medaile.

      Hned v prvním utkání se jasně prokázalo, proč Jihočeši jsou přesně na opačném konci tabulky, než domácí BHC Most. Za všech pět sérií (25 zápasů) prohráli dobrovodští hráči pouze dva zápasy a zrodil se nezáviděníhodný debakl domácího družstva 2:19. 

      To druhé utkání mělo o poznání vyrovnanější průběh. Střetla se v něm rozjetá WIP Reklama s brněnským celkem Doudeen Team. I zde však Dobrá Voda tahala hned od počátku za delší konec lana a s přehledem si došla po výsledku 12:7 pro další dva body.

      Asi nejvyrovnanější utkání se hrálo v závěrečném klání, kdy po dvou vyrovnaných směnách odskočili hráči Brna ve třetí sadě na tříbodový rozdíl. Most stačil do konce už pouze korigovat na 10:12.

      WIP Reklama Dobrá Voda nastoupila v sestavě Jan Honsa, Jiří Honsa, Petr Honsa, Miloslav Mach, který si podruhé za sebou vybojoval titul hráče kola, a Václav Zíka.

      Poslední kolo letošní prvoligové skládačky se odehraje 9.října a bude skutečným vyvrcholením soutěže. Do Dobré Vody totiž přijede bojovat v přímém souboji o mistrovský titul aktuálně druhý tým tabulky – Dragons Brno. Třetím týmem, který se na jihu Čech představí a jeho hráči nebudou chtít jistě přijet pouze na výlet, bude mužstvo s největší klubovou historií, SHL Brno.

Ostatní výsledky: Ostrava – Dragons 6:10, Boskovice – Ostrava 8:14, Boskovice – Dragons 8:8,  Prague – Uherčice 7:12, Prague – SHL Brno 12:6, SHL Brno – Uherčice 9:12.

 

mach_miloslav.jpg

 

Miloslav Mach - již podruhé za sebou hráč kola, těsně před střelou pod břevno :-)