Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda u Č.B. - mistři ČR 2013

(mm)

      O víkendu na třech místech republiky proběhlo poslední kolo nejvyšší soutěže stolních hokejistů kategorie billiard-hockey. Po nevydařené loňské sezóně dobrovodských hráčů, kdy místní tým obsadil v 1. lize až šestou příčku, čímž vyrovnal své nejhorší umístění za dvacetileté účinkování v elitní soutěži, dobyli letos Jihočeši pro Dobrou Vodu další titul. V pořadí již devátý!

      WIP Reklamu ale rozhodně nečekalo v brněnských Bohunicích nic jednoduchého. V posledním kole jim totiž los přisoudil soupeře nad jiné zdatné. Aktuálně druhý tým letošního ročníku Doudeen Team Brno a třetí BHC Dragons Brno. Oba soupeři navíc vyznávají tvrdou defenzívu. Prvoligová matematika však hovořila jasně. Dobrá Voda měla v čele soutěže tříbodový náskok, a tak jediný, kdo mohl Jihočechy ještě sesadit z vysněného trůnu republikových vládců, byl domácí tým, přičemž Dobrá Voda nesměla zvítězit ani v jednom utkání. Přestože se tentokráte hrály asi tři nejvyrovnanější zápasy z celého ročníku, WIP Reklama nenechala už v prvním zápase nikoho na pochybách, kdože je letos týmem číslo jedna.

      V úvodním zápase dne přehrála brněnské Dragons 12:9 a obrysy mistrovského titulu tak nabyly reálné podoby. Ve druhém duelu přehrál domácí Doudeen Team Dragouny 9:7 a přestože o prvních dvou místech bylo v té chvíli již rozhodnuto, prestiž utkání nedovolovala "vypustit" ani závěrečné utkání sezóny. Hráči WIP Reklamy chtěli dokázat, proč právě oni jsou aktuálními vládci republikového šprtce, a tak i v posledním zápase dne zmobilizovali síly a odvezli si skalp druhého týmu tabulky. Shodný výsledek 12:9, jako v prvním "mači" dne se podepsal pod další velký úspěch letošních mistrů, a sice ten, že v novodobé historii první ligy šprtce dokázali jako jediní a to již podruhé, vyhrát soutěž bez "bez ztráty kytičky". Na tomto úspěchu se podíleli hráči (dle abecedního pořadí): Jiří Honsa, Petr Honsa, Miloslav Mach, Josef Odradovec, Jaroslav Špaček, Tomáš Vančura a Václav Zíka. Titul tak zcela právem patří právě do Dobré Vody!

2013-10-19-12.27.22.jpg

Zleva: Václav Zíka, Jiří Honsa, Miloslav Mach, Tomáš Vančura, Petr Honsa, Jaroslav Špaček, Adam Svoboda. Chybí Josef Odradovec.

 

      Čekání na něj však nebylo nikterak krátké. Naposledy Dobrovodští dosáhli na zlato v roce 2009, a i když další dva roky ho měli na dosah, nakonec se museli poklonit před jiným týmem. V "stříbrných"  letech 2010 i 2011 je shodně o mistrovský pohár připravil v posledním kole tým Dragons Brno. V roce 2012 se jedinému jihočeskému zástupci v 1. lize šprtce, jak už jsme uvedli výše, příliš nedařilo, když ve velmi vyrovnané tabulce došlo během sezóny několikrát ke ztrátě bodů. Přesto tým WIP Reklamy Dobrá Voda, bojoval až do posledního kola alespoň o medaile. V závěrečném zápase loňské sezóny narazili dobrovodští hráči na pozdější mistry republiky, tým Šprtmejkrů Ostrava. Jakákoliv výhra Dobré Vody zaručovala Jihočechům bronzovou příčku, naopak jakákoliv ztráta bodů je z medailových pozic odsunovala. WIP Reklama však loni na hráče Ostravy nestačila a po prohře 5:6 klesla až na šestou pozici. V týmu tak panovalo po sezóně velké zklamání, které se však proměnilo v odhodlání do sezóny budoucí.

      O přestávce před novým ročníkem tak nelenilo ani vedení klubu. Do prvoligového týmu se vrátil, alespoň dočasně, dlouholetý hráč Dobré Vody Josef Odradovec, a dále byly přivedeny na hostování dvě posily. Tou nejvýraznější byl Tomáš Vančura, několikanásobný mistr republiky i mistr Evropy, a také Jaroslav Špaček, dlouholetý prvoligový hráč s množstvím zkušeností z vypjatých zápasů. Oba hráči byli v jihočeském klubu na ročním hostování s následnou opcí z pražského klubu Prague NHL a byli vytipováni jako posily pro jihočeský celek nejen z hlediska výkonnostního, ale i z hlediska týmového a morálního. Proto bude zajisté v jihočeském týmu o jejich služby zájem i nadále. Vzhledem k tomu, že s konečným výsledkem panuje samozřejmě v klubu obrovská spokojenost, je pravděpodobné, že obě strany najdou společnou řeč i pro příští, pohárovou sezónu a můžeme se tak těšit, že oba borce budeme vídat v dresu WIP Reklamy i nadále. V létě příštího roku by měla WIP Reklama cestovat na Pohár mistrů evropských zemí, který by mělo hostit Švédsko.

2013-10-19-17.03.02.jpg

Zleva: Miloslav Mach, Václav Zíka, Adam Svoboda, Jaroslav Špaček, Petr Honsa, Tomáš Vančura. Chybí Jiří Honsa a Josef Odradovec.

 

       Podrobné výsledky, konečné pořadí a statistiky naleznete v Bulletinu.

 

Náhledy fotografií ze složky 1.liga - poslední kolo a oslavy titulu