Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda u Č.B. - mistři ligy 2009

3. 11. 2009

      Minulý týden se v Dobré Vodě u Českých Budějovic odehrálo v podobě nadstavbové části poslední kolo nejvyšší soutěže družstev stolních hokejistů kategorie billiard – hockey. Jako hosté se zde představily týmy Šprtmejkři Ostrava a Bizoni Uherčice.

      Nejlepší výchozí pozici měli před posledním kolem právě domácí hráči, kteří s dvoubodovým náskokem vévodili  tabulce před Ostravou, resp. čtyřbodovým před Uherčicemi. Zatímco Uherčice tak přijeli bojovat už pouze o druhou příčku, Ostrava si dělala stále ambice na svůj historicky první titul.

      V prvním duelu se utkaly právě oba hostující týmy a po velkém boji byl úspěšnějším klubem SHC Bizoni Uherčice, který si poradil se Šprtmejkry v poměru 8:11. Následně se představili domácí, kteří doslova smetli Bizony z Uherčic 13:5 a hned v prvním utkání tak rozhodli o obhajobě titulu ligových šampiónů. V posledním zápase si Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic poradila i s ostravským týmem, který již po vlažném výkonu ozdobeném oslavou titulu mistra ligy porazila těsně 11:10. Dobrovodský tým ve složení Jan Honsa, Jiří Honsa, Petr Honsa, Miloslav Mach, Martin Pařez, Adam Svoboda a Václav Zíka (řazeno dle abecedy) tak nepoznal v celém ročníku ligy družstev ani jedenkráte hořkost porážky a zaslouženě si tak připisuje historicky osmý ligový titul. Navíc jihočeští hráči tak opět získali privilegium obhajovat i v příštím roce vítězství v Poháru mistrů evropských zemí.

 

Náhledy fotografií ze složky Staronoví mistři ligy družstev