Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda v 1. lize opět druhá

4. 11. 2011
(vz,mm)
 
      O víkendu byl na programu vrchol prvoligové sezony stolních hokejistů kategorie billiard - hockey. Na třech místech v České republice se bojovalo o poslední body a hlavně o medailové pozice. Dobrá Voda se utkala ve šlágru posledního kola jako dosud neporažený tým s obhájci titulu Dragons Brno a nečekaně předposledními Bizony Uherčice.
      V prvním utkání nastoupila Dobrá Voda proti Bizonům Uherčice, kteří vzhledem k nezvyklému postavení v tabulce hráli velmi uvolněně. Naproti tomu dobrovodští působili velmi nervózně a nerozehraně. Důsledkem toho byl první "překvapivý" výsledek, kdy Uherčice doslova deklasovaly Dobrou Vodu v poměru 14:4. V druhém utkání se střetly nabuzené a rozjeté Uherčice s Dragons Brno. Ten den jako by hráči Uherčic byli nedotknutelní. Stejným rozdílem ve skóre jako v předcházejícím zápase přehráli i druhý tým prvoligové tabulky a to v poměru 13:3.
      V posledním zápase, stejně jako v loňské sezoně, nastoupili hráči Dobré Vody proti Dragons Brno. A stejně jako v loňské sezoně to byl přímý souboj o prvoligový titul. Dobrovodští však nevstoupili do zápasu dobře a hned v první směně nabrali dvoubodovou ztrátu. Ta se nakonec ukázala být bohužel rozhodující. Jelikož v dalších třech směnách zápasu uhráli pouze tři "nulová" kola, museli hráči Dobré Vody, kterým k celkovému titulu stačila v zápase s Dragons i remíza, smazat náskok v posledním kole. To se však navzdory velkému úsilí a hře vabank nepodařilo a Dobrá Voda nakonec podlehla Dragons Brno 6:9. Stejně jako v loňské sezoně tak skončila WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic druhá.
      Z ostatního dění stojí za zmínku nepřijetí pražského celku z důvodu poruchy automobilu k trojutkání do Ostravy a následná kontumace obou jeho utkání.
      Posledním kolem zakončila soutěž i druhá liga družstev, skupina Čechy. Nováček soutěže, tým BHC Mighty Pigs Boršov nad Vltavou, který působí ve 2. lize coby juniorka dobrovodského týmu, si v závěrečném kole připsal další dvě výhry a obsadil ve svém premiérovém ročníku 5. místo. 
 
Zápasy posledního kola 1. ligy: D. Voda - Uherčice 4:14, Dragons - Uherčice 3:13, D. Voda - Dragons 6:9, Ostrava - Exmost Brno 7:11, Prague - Exmost 0:25, Ostrava - Prague 25:0, Boskovice - Žďár 12:8, Žďár - Doudeen Team Brno 5:11, Boskovice - Doudeen 7:11.
 
Zápasy posledního kola 2. ligy:  Boršov - Stochov 3:4, Most - Litvínov 5:3, Most - Pečky 7:2, Litvínov - Stochov 0:7, Pečky - Litvínov 1:8, Boršov - Most 3:5, Stochov - Most 9:0, Pečky - Boršov 1:8, Litvínov - Boršov 3:4, Stochov - Pečky 2:6.
 
Konečné tabulky v tomto bulletinu.
 

p1010255a.jpg

 Nejlepší hráč 1.ligy družstev - dobrovodský Petr Honsa