Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda v úvodu soutěže do čela

(mm)

      Dohrávkou posledního trojutkání bylo o víkendu uzavřeno úvodní kolo nejvyšší soutěže stolních hokejistů kategorie billiard-hockey. WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic, které se v uplynulé sezóně příliš nedařilo a coby obhájce titulu obsadila v konečné tabulce až páté místo, se představila ve Stochově u Kladna. Tam přijela změřit své síly s celkem domácích Sokolů a s týmem Bizoni Uherčice.

      Po loňském neúspěchu v první lize se před sezónou WIP Reklamě částečně obměnil kádr. O zimní pauze se vedení jihočeského klubu podařilo přivést na hostování dva hráče z týmu BHC Most, Tomáše Flaišmana (22 let) a Zdeňka Bednáře (24 let). Oba dva hráči byli i přes svůj nízký věk vůdčími postavami ve svém mateřském klubu a oba dva jsou již několikanásobnými reprezentanty. Oba dva zapadají do jihočeského týmu i lidsky a je tak předpoklad, že s jejich pomocí by WIP Reklama mohla opět bojovat o nejvyšší příčky.  Naopak po třech letech, ve kterých se s dobrovodským celkem dvakrát radovali ze zisku titulu mistrů ČR, v klubu skončili  Tomáš Vančura a Jaroslav Špaček. Oba dva zamířili zpátky do svého mateřského klubu Prague NHL a nezbývá, než jim za účinkování na jihu Čech poděkovat a popřát jim do budoucna hodně štěstí. S dalším dočasným, leč velmi citelným oslabením, které však bylo již dlouho dopředu avizované, se kterým se musí jihočeský celek vypořádat, je pravděpodobně celosezónní neúčast kmenového hráče a taktéž mnohonásobného reprezentanta Václava Zíky, který je na rok pracovně v zahraničí.

tomas-fleisman.jpg

Tomáš Flaišman

 

zdenek-bednar.jpg

Zdeněk Bednář

 

      Do Stochova vyrazila WIP Reklama Dobrá Voda bojovat již včetně obou čerstvých posil (sestava abecedně: Bednář, Flaišman, Honsa Jiří, Honsa Petr, Ludvík, Mach, Svoboda)   a na herním projevu to bylo znát. Od počátku obou utkání Jihočeši na stolech kralovali a výsledkem byly dvě přesvědčivé výhry, které WIP Reklamu katapultovaly do čela ligové soutěže.

      První liga pokračuje dalším kolem již za tři týdny, týden před tím však čeká všechny vyznavače stolního hokeje kategorie billiard – hockey svátek, v podobě 4. Mistrovství světa. To se koná pouze jednou za čtyři roky a bude ho hostit poprvé v historii  Most. Do pětičlenného českého reprezentačního týmu družstev byli trenérem reprezentace nominováni i dva hráči WIP Reklamy - Petr Honsa a Miloslav Mach. Oba tak pojedou obhajovat zlaté medaile ze soutěže družstev z polské Wodzislaw Slaski, Mach pak navíc i individuální titul mistra světa.

      Výsledky:  Uherčice – D. Voda 8:14, Stochov – Dobrá Voda 5:14, Stochov – Uherčice 12:7, Boskovice – Modřice 8:8, Boskovice – Most 9:9, Most – Modřice 8:9, Doudeen Brno – Exmost Brno 8:10, Prague – Exmost 7:12, Prague – Doudeen 6:10.