Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda vstoupila do soutěže dvěma remízami

15. 2. 2017

(mm)

      O víkendu se rozběhl nový ročník nejvyšší soutěže družstev stolních hokejistů kategorie billiard-hockey. Jediný jihočeský zástupce v 1. lize, tým Stolní hokejová liga WIP Reklama Dobrá Voda u Českých Budějovic, zajížděl ke dvěma zápasům do Prahy, kde se utkal s domácím Prague NHL a Doudeen Teamem Brno – Bohunice.

      Jihočeši, úřadující mistři České republiky, odjeli do Prahy ke svým střetnutím v roli mírných favoritů, ale tuto úlohu se jim nakonec bohužel nepodařilo naplnit. Přestože v prvním střetnutí, po vyrovnaném výkonu s domácí Prague NHL, směřovali v závěrečném kole za dvěma body, obrovské štěstí se přiklonilo v poslední vteřině na stranu Pražanů. Hráči WIP Reklamy v závěru posledního kola drželi na všech pěti stolech výsledky, které jim zajišťovali celkové vítězství o jeden bod. Zoufalá střela domácího Vančury v poslední vteřině zápasu proti dobrovodskému Bednářovi si ale s velkým štěstím proklestila cestičku až do síťky a díky tomuto gólu, který v daném zápase znamenal vítězství 5:4, se zrodila celková remíza 8:8.

      Ještě daleko větší drama se předpokládalo ve druhém zápase, kdy se proti sobě postavily týmy Dobré Vody a Bohunic. Doudeen Team Bohunice vyznává velmi defenzivní taktiku, která pro spíše ofenzivně laděnou Dobrou Vodu bývá dosti neoblíbená. I tady se jednalo o velmi vyrovnané utkání, kde však před posledním kolem měli hráči WIP Reklamy jednobodový náskok. Ten se jim ale bohužel opět nepodařilo udržet a znovu se tak zrodila celková remíza, tentokrát 11:11.

      Obrovskou vyrovnanost všech tří celků umocnili hráči Prahy a Brna navíc i v závěrečném utkání dne, když se znovu zrodil výsledek 8:8.

      Další zápasy dne: Most – SHL Brno 7:7, Ostrava – SHL Brno 11:6, Ostrava – Most 14:6, Břeclav – Boskovice 4:13, Modřice – Boskovice 13:7, Břeclav – Modřice 4:13.