Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama Dobrá Voda vykročila do ligy bravurně

10. 2. 2010

      (mm)

      Prvním kolem odstartovala o víkendu v Brně nejvyšší klubová soutěž stolních hokejistů kategorie billiard – hockey.

      Hned úvodní kolo se dle platného rozlosování stalo netradičním. Nehrálo se totiž obvyklým systémem trojutkání, jak bývá zvykem, ale právě z důvodu nastolení typického průběhu soutěže od dalších kol se tentokrát setkala celá prvoligová elita v jednom místě a to na půdě brněnské SHL. Netypickou věcí se stalo i to, že si los pohrál s nasazením týmů, a tak se proti sobě hned na úvod 1. ligy, která se tento rok hraje pouze jednokolově, postavily všechny tři medailová družstva z loňského roku. Úřadující mistr z Dobré Vody u Českých Budějovic se postupně utkal se Šprtmejkry Ostrava (vicemistři 2009) a Bizony z Uherčic (3. tým 2009).

      Dobrovodská WIP Reklama tak odjížděla do jihomoravské metropole s respektem, neboť hned první hrací den nového ročníku mohl velmi napovědět, jak to budou mít hráči WIP Reklamy těžké s obhajobou titulu mistrů ČR. A také velmi napověděl. Jihočeši ve složení (dle úspěšnosti) Jiří Honsa, Miloslav Mach, Martin Pařez, Petr Honsa, Václav Zíka a Adam Svoboda předvedli excelentní výkon a se svými soupeři si doslova pohráli. Výsledkem pak byly dva debakly 16:5 a 14:6, kterými počastovaly oba medailisty loňského ročníku.  Vykročili tak rázným směrem za ziskem devátého titulu republikových šampiónů. Titul „Muže kola“ si navíc odnesl s devíti výhrami oproti jedné prohře Jiří Honsa.

      Výsledky 1. kola: Boskovice – Kohoutovice 12:6, Most – Uherčice 8:8, Ostrava – Dobrá  Voda 5:16, Ostrava – Most 5:16, Kohoutovice Doudeen 6:12, Dragons – Prague 8:7, SHL Brno – Boskovice 7:13, Dobrá Voda – Uherčice 14:6, SHL Brno – Doudeen 9:14, Žďár – Prague 6:9.

Obrazek

Jiří Honsa - nejlepší muž úvodního hracího kola ligy družstev