Jdi na obsah Jdi na menu
 


WIP Reklama dvakrát ztratila, nyní ji čeká PMEZ v Rusku

14. 5. 2019

(mm)

      Během dvou týdnů byly na pořadu stolních hokejistů kategorie billiard –hockey dvě kompletní kola první ligy. WIP Reklama Dobrá Voda se nejprve představila v Modřicích u Brna , ke se utkala s Ostravou a Břeclaví, aby se pak následně sama stala hostitelem dalšího kola, v němž narazila na celky Boskovic a opět Břeclavi.

      V loňském ročníku suverénní Jihočeši však v každém kole jednou zaváhali. V Modřicích nejprve nestačili na tým Šprtmejkrů Ostrava  a po velké bitvě jim podlehli rozdílem tři bodů. V následujícím zápase z Gunners Břeclav od začátku až do téměř poslední chvíle taktéž prohrávali. Po dvou a půl hodinové bitvě celý zápas nakonec těsně před koncem posledního kola otočili a brankou dvě vteřiny před koncem zvítězili po nervy drásající bitvě 11:10. Nutno podotknout, že letošní ročník nejvyšší soutěže je velmi vyrovnaný a tak o podobné výsledky není nouze.

      O tomto víkendu v domácím prostředí Dobrá Voda nejprve nestačila na BHK IQ Boskovice, ve druhém zápase s Břeclaví pak po polovině střetnutí zlomila odpor soupeře a vcelku v pohodě si dokráčela pro dva body.

      Ještě jedna zajímavost se udála za šprtcovými stoly a týká se jihočeského mužstva. Vzhledem k tomu, že tradiční dlouholetý účastník 1. ligy, tým SHL Brno, letos nejvyšší soutěž nepřihlásil a její dlouholetý kapitán a zároveň do loňska i generální sekretář Unie hráčů stolního hokeje Dalibor Kyzlink vzhledem k pokročilému věku již neplánoval nejvyšší soutěž hrát, vedení  WIP Reklamy  Dobrá Voda mu nabídlo pro letošní sezónu smlouvu. Tým Dobré Vody coby úřadující mistr republiky má stále ty nejvyšší ambice v boji o titul a jeho vedení tak chtělo Kyzlinkovi vyjádřit respekt a úctu za celoživotní přínos stolnímu hokeji a také mu v závěru jeho hráčské kariéry umožnit boj o mistrovský titul. Dalibor Kyzlink na nabídku jihočeského klubu reflektoval a tak poprvé ve své kariéře oblékl jiný dres než svého mateřského klubu. WIP Reklama Dobrá Voda tak při absenci Bednáře a Fleišmana nastoupila v sestavě Honsa Jiří, Honsa Petr, Juchelka, Mach, Svoboda, Zíka a právě Kyzlink.

_20190513_100335.jpg

Dalibor Kyzlink

      Nejbližší program dobrovodských hráčů je následující. Příští pondělí odlétá tým k obhajobě Poháru mistrů evropských zemí na závěrečný turnaj do ruského Petrohradu a dále pak 8.6. čeká WIP Reklamu dohrávka úvodního kola 1. ligy družstev. Opět v Dobré Vodě se tentokrát představí týmy Dragons Modřice a podruhé i BHK IQ Boskovice. Podaří se Jihočechům odčinit aktuální porážku a opět se přihlásit do bitvy o český titul?